New York Fencing Academy

Cobra Challenge SYC/RCC/Y8

Name Event Place Rating Earned Date
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 2022-11-25
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 7 2022-11-25
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 14 2022-11-25
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 22 2022-11-25
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 26 2022-11-25
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 30 2022-11-25
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 38 2022-11-25
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 67 2022-11-25
Kugler, Luke Cadet Men’s Epee (CDTME) 89 2022-11-25
Zhao, Pierce Cadet Men’s Epee (CDTME) 93 2022-11-25
Zografos, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 96 2022-11-25
Zhao, Jordan Cadet Men’s Epee (CDTME) 97 2022-11-25
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2022-11-25
Petroff, Eva Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 19 2022-11-25
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 24 2022-11-25
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 31 2022-11-25
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 37 2022-11-25
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 39 2022-11-25
Dovgalyuk, Emily Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 51 2022-11-25
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 56 2022-11-25
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-11-25
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-11-25
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 7 2022-11-25
Kats, Brandon Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2022-11-25
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 17 2022-11-25
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 18 2022-11-25
Yakhnis, Seth Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 19 2022-11-25
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 33 2022-11-25
Vincent-Gravenhise, Malcolm Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 39 2022-11-25
Lai, Jayden Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 43 2022-11-25
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 44 2022-11-25
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 45 2022-11-25
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2022-11-26
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2022-11-26
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 9 2022-11-26
O'Longaigh, Sunkhar Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 10 2022-11-26
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 14 2022-11-26
Midyany, Ryan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 29 2022-11-26
Danilov, Artur Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 31 2022-11-26
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 32 2022-11-26
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 40 2022-11-26
Giordano, Zach Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 71 2022-11-26
Wu, Matthew Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 76 2022-11-26
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2022-11-26
Kim, Abigail Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 26 2022-11-26
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 30 2022-11-26
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2022-11-26
Stempkovska, Dina Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 46 2022-11-26
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 48 2022-11-26
Wang, Cecilia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 74 2022-11-26
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 94 2022-11-26
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 2022-11-27
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-11-27
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-11-27
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 15 E22 2022-11-27
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2022-11-27
Midyany, Evan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 32 2022-11-27
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 42 2022-11-27
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 50 2022-11-27
Vysotskiy, Evan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 56 2022-11-27
O'Longaigh, Sunkhar Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 70 2022-11-27
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 74 2022-11-27
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 102 2022-11-27
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 B22 2022-11-27
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 B22 2022-11-27
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 5 2022-11-27
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 8 2022-11-27
Kharchyna, Polina Cadet Women’s Epee (CDTWE) 9 2022-11-27
Kovalchuk, Erika Cadet Women’s Epee (CDTWE) 48 2022-11-27

American Challenge RYC/RJC & Y8 Non-Regional

Name Event Place Rating Earned Date
Kharchyna, Polina Junior Women’s Epee (JNRWE) 3 B22 2022-11-19
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 12 2022-11-19
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 16 2022-11-19
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 17 2022-11-19
Rakhovski, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 18 2022-11-19
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 25 2022-11-19
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 28 2022-11-19
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 10 2022-11-20
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 20 2022-11-20
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 41 2022-11-20
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 45 2022-11-20
Zhao, Jordan Junior Men’s Epee (JNRME) 70 2022-11-20
Grabler, Liana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 9 2022-11-20
Yakhnis, Seth Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-11-19
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2022-11-19
Vincent-Gravenhise, Malcolm Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2022-11-19
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 18 2022-11-19
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2022-11-19
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 10 2022-11-19
Petroff, Eva Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 13 2022-11-19
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 14 2022-11-19
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2022-11-20
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2022-11-20
O'Longaigh, Sunkhar Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2022-11-20
Giordano, Zach Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 14 2022-11-20
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2022-11-20
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 22 2022-11-20
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 2022-11-19
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-11-19
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2022-11-19
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2022-11-19
Atkins, Levi Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 25 2022-11-19
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 41 2022-11-19

Neil Lazar RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 5 2022-11-05
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 8 2022-11-05
Mokretsov, Leah Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2022-11-05
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-11-05
Kats, Brandon Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2022-11-05
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2022-11-05
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 16 2022-11-05
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 7 2022-11-05
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 17 2022-11-05
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 32 2022-11-05
Natsvlishvili, John Vano Junior Men’s Epee (JNRME) 33 2022-11-05
Bentaha, Averroes Junior Men’s Epee (JNRME) 56 2022-11-05
Koyfman, Benjamin Junior Men’s Epee (JNRME) 63 2022-11-05
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2022-11-05
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 37 2022-11-05
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 2022-11-05
Wang, Cecilia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 10 2022-11-05
Stempkovska, Dina Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 18 2022-11-05
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 19 2022-11-05
Petroff, Eva Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 22 2022-11-05
Petroff, Eva Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2022-11-06
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 5 2022-11-06
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 8 2022-11-06
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 13 2022-11-06
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 19 2022-11-06
Muzafarova, Sofiya Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 20 2022-11-06
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 11 2022-11-06
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 13 2022-11-06
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 D22 2022-11-06
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 32 2022-11-06
Mastakouris, Petros-Stone Cadet Men’s Epee (CDTME) 37 2022-11-06
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 43 2022-11-06
Bentaha, Averroes Cadet Men’s Epee (CDTME) 58 2022-11-06
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2022-11-06
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2022-11-06
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 7 2022-11-06
Wu, Matthew Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 21 2022-11-06
Profis, Liora Cadet Women’s Epee (CDTWE) 17 2022-11-06
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 21 2022-11-06

AFM Super Regional SYC/RJCC/ROC (D1A/VET)

Name Event Place Rating Earned Date
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 59 2022-11-05
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 29 2022-11-04

Boston Fencing Club ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 16 2022-10-30
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 31 2022-10-30
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 34 2022-10-30
Wong, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 22 2022-10-29

Garden State Trick or Re-Treat RYC/RJC

Name Event Place Rating Earned Date
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 3 2022-10-23
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 8 C22 2022-10-23
Zhao, Jordan Junior Men’s Epee (JNRME) 42 2022-10-23
Chen, Madeline Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2022-10-22
Kim, Abigail Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 11 2022-10-22
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2022-10-22
Butler, Xavier Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-10-22
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 12 2022-10-22
Lai, Jayden Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 14 2022-10-22
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 6 2022-10-23
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 8 2022-10-23
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 12 2022-10-23
Petroff, Eva Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 13 2022-10-23
Dovgalyuk, Emily Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 16 2022-10-23
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 22 2022-10-23
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2022-10-23
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 13 2022-10-23
Wu, Matthew Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 14 2022-10-23
Giordano, Zach Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 16 2022-10-23
Tang, Maximus Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 20 2022-10-23
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 27 2022-10-22
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-10-22
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 32 2022-10-22

Jersey Clash RYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2022-10-15
Zhao, Pierce Cadet Men’s Epee (CDTME) 37 2022-10-15
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-10-15
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-10-15
Yakhnis, Seth Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-10-15
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2022-10-15
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2022-10-15
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 14 2022-10-15
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 15 2022-10-15
Vincent-Gravenhise, Malcolm Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 20 2022-10-15
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 8 2022-10-15
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 11 2022-10-15
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 12 2022-10-15
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) DNF 2022-10-15
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-10-15
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2022-10-15
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 18 2022-10-15
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 20 2022-10-15
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2022-10-16
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2022-10-16
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2022-10-16
Midyany, Ryan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2022-10-16
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 10 2022-10-16
Tang, Maximus Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 22 2022-10-16
Kim, Abigail Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2022-10-16
Wang, Cecilia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 12 2022-10-16
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 28 2022-10-16
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 C22 2022-10-16
Profis, Liora Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 2022-10-16
Li, Catherine Cadet Women’s Epee (CDTWE) 41 2022-10-16

October NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 6 A22 2022-10-07
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 15 2022-10-07
Kharchyna, Polina Division I Women’s Epee (DV1WE) 42 2022-10-07
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 43 2022-10-07
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 50 2022-10-07
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 53 2022-10-07
Zigalo, Elizabeth Division I Women’s Epee (DV1WE) 79 2022-10-07
Wong, Alexandra Division I Women’s Epee (DV1WE) 125 2022-10-07
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 5 2022-10-08
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 70 2022-10-08
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 74 2022-10-08
Chadda, Farah Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 100 2022-10-08
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 12 2022-10-08
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2022-10-08
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 26 2022-10-08
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 37 2022-10-08
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 86 2022-10-08
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 90 2022-10-08
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 119 2022-10-08
Kugler, Luke Cadet Men’s Epee (CDTME) 126 2022-10-08
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 137 2022-10-08
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 207 2022-10-08
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 226 2022-10-08
Bentaha, Averroes Cadet Men’s Epee (CDTME) 228 2022-10-08
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 19 2022-10-09
Kharchyna, Polina Cadet Women’s Epee (CDTWE) 25 2022-10-09
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 33 2022-10-09
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 52 2022-10-09
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 56 2022-10-09
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 69 2022-10-09
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 74 2022-10-09
Kovalchuk, Erika Cadet Women’s Epee (CDTWE) 124 2022-10-09
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 2022-10-09
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-10-09
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 14 2022-10-09
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-10-09
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 20 2022-10-09
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 51 2022-10-09
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 97 2022-10-09
O'Longaigh, Sunkhar Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 106 2022-10-09
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 33 2022-10-10
Kats, Dylan Division I Men’s Epee (DV1ME) 72 2022-10-10
Kim, Byung Division I Men’s Epee (DV1ME) 92 2022-10-10
Iarikov, Nicholas Division I Men’s Epee (DV1ME) 203 2022-10-10
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 213 2022-10-10
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 270 2022-10-10

Mission RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Natsvlishvili, John Vano Junior Men’s Epee (JNRME) 11 2022-10-01
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 12 2022-10-01
Koyfman, Benjamin Junior Men’s Epee (JNRME) 17 2022-10-01
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 19 2022-10-01
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 21 2022-10-01
Bentaha, Averroes Junior Men’s Epee (JNRME) 24 2022-10-01
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 1 2022-10-01
Li, Catherine Cadet Women’s Epee (CDTWE) 2 2022-10-02
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 2022-10-02
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 10 2022-10-02
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 13 2022-10-02
Bentaha, Averroes Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 2022-10-02
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 16 2022-10-02
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2022-10-02
Mastakouris, Petros-Stone Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2022-10-02
Kugler, Luke Cadet Men’s Epee (CDTME) 19 2022-10-02
Zografos, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 22 2022-10-02

Neil Lazar Div1A/Div2/Veteran ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Longstreet, Jeffrey Division II Men’s Epee (DV2ME) 10 2022-09-24
Rakhovski, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 10 2022-09-24
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 41 2022-09-24
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 57 2022-09-24
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 3 D22 2022-09-25
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 13 2022-09-25
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 17 2022-09-25
Longstreet, Jeffrey Division IA Men’s Epee (D1AME) 27 2022-09-25
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 34 2022-09-25

The 9-State Fencing Cup RYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Li, Catherine Cadet Women’s Epee (CDTWE) 18 2022-09-25
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 8 D22 2022-09-24
Kugler, Luke Cadet Men’s Epee (CDTME) 24 2022-09-24
Zografos, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 29 2022-09-24
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-09-25
Lee, Zoe Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 8 2022-09-25
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-09-24
Lai, Jayden Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-09-24
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 5 2022-09-24
voskov, Olivia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 6 2022-09-24
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2022-09-25
Tang, Maximus Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 17 2022-09-25
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 2022-09-24
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-09-24
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2022-09-24
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 24 2022-09-24

Windy City SYC#8 /RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-09-23
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2022-09-24
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 29 2022-09-24
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 31 2022-09-24
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-09-24
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-09-24
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2022-09-25

Star Cup RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2022-09-18
Bentaha, Averroes Cadet Men’s Epee (CDTME) 49 2022-09-17
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 10 2022-09-17
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 30 2022-09-17
Bentaha, Averroes Junior Men’s Epee (JNRME) 34 2022-09-18
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2022-09-17
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 25 2022-09-18

Fairfax Challenge Fall RYC/RJCC & Y8 (Non-Regional)

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 2022-09-10
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 53 2022-09-11
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 18 2022-09-11

American Challenge South ROC/RJCC/RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-09-03
Chadda, Ilyas Cadet Men’s Epee (CDTME) 30 2022-09-05

Boston Fencing Club RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 33 2022-09-03
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 40 2022-09-03
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 20 2022-09-04
Li, Catherine Cadet Women’s Epee (CDTWE) 46 2022-09-04
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 22 2022-09-04
Bentaha, Averroes Cadet Men’s Epee (CDTME) 42 2022-09-04
Kugler, Luke Cadet Men’s Epee (CDTME) 51 2022-09-04
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 30 2022-09-03
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 31 2022-09-03
Bentaha, Averroes Junior Men’s Epee (JNRME) 66 2022-09-03
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 2022-09-05

North Texas Roundup SYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 48 2022-09-04
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 26 2022-09-05
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 12 2022-09-05

The Durkan Rooster RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Wu, Michelle Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 6 2022-08-20
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 8 2022-08-20
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 6 2022-08-21
Chen, Madeline Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 9 2022-08-21
Lee, Zoe Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 10 2022-08-21
Kim, Abigail Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 11 2022-08-21
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-08-20
Lai, Jayden Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 8 2022-08-20
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2022-08-20
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 15 2022-08-20
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2022-08-21
Tang, Maximus Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 16 2022-08-21
Wu, Matthew Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 18 2022-08-21
Stempkovska, Dina Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 12 2022-08-21
Wu, Michelle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 13 2022-08-21
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-08-20
Kim, Henry Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 14 2022-08-20

USA Fencing National Championships & July Challenge

Name Event Place Rating Earned Date
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 8 A22 2022-07-02
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 21 2022-07-02
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 46 2022-07-02
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 61 2022-07-02
Kats, Dylan Division I Men’s Epee (DV1ME) 23 2022-07-02
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 48 2022-07-02
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 114 2022-07-02
Bell, Jack Division I Men’s Epee (DV1ME) 117 2022-07-02
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 150 2022-07-02
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 1 2022-07-03
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 18 2022-07-03
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 28 2022-07-03
Kowalsky, Rachel Junior Women’s Epee (JNRWE) 40 2022-07-03
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 54 2022-07-03
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 65 2022-07-03
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 104 2022-07-03
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 131 2022-07-03
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 147 2022-07-03
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 164 2022-07-03
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 184 2022-07-03
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 37 2022-07-04
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 46 2022-07-04
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 53 2022-07-04
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 103 2022-07-04
Kats, Dylan Junior Men’s Epee (JNRME) 111 2022-07-04
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 115 2022-07-04
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 131 2022-07-04
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 139 2022-07-04
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 163 2022-07-04
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 228 2022-07-04
Chimoskey, Finn Junior Men’s Epee (JNRME) 233 2022-07-04
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 243 2022-07-04
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 25 2022-07-04
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 30 2022-07-04
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 52 2022-07-04
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 71 2022-07-04
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 85 2022-07-04
Zigalo, Elizabeth Division I Women’s Epee (DV1WE) 93 2022-07-04
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 96 2022-07-04
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 12 2022-07-05
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 32 2022-07-05
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 33 2022-07-05
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 38 2022-07-05
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 52 2022-07-05
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 83 2022-07-05
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 93 2022-07-05
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) DNF 2022-07-05
Sun, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 91 2022-07-05
Longstreet, Jeffrey Division IA Men’s Epee (D1AME) 104 2022-07-05
Pozovskiy, Mitchell Division IA Men’s Epee (D1AME) 125 2022-07-05
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 14 2022-07-06
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 2022-07-06
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 35 2022-07-06
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 39 2022-07-06
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 48 2022-07-06
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 91 2022-07-06
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 109 2022-07-06
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 141 2022-07-06
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 146 2022-07-06
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 163 2022-07-06
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 190 2022-07-06
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 219 2022-07-06
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 2022-07-07
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 6 2022-07-07
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 13 2022-07-07
Gujja, Misha Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 17 2022-07-07
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 44 2022-07-07
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 131 2022-07-07
Sun, Jason Division II Men’s Epee (DV2ME) 19 2022-07-07
Natsvlishvili, John Vano Division II Men’s Epee (DV2ME) 47 2022-07-07
Iarikov, Nicholas Division II Men’s Epee (DV2ME) 67 2022-07-07
Shchur, Landon Division II Men’s Epee (DV2ME) 100 2022-07-07
Longstreet, Jeffrey Division II Men’s Epee (DV2ME) 101 2022-07-07
Brodsky, Julian Division II Men’s Epee (DV2ME) 123 2022-07-07
Pozovskiy, Mitchell Division II Men’s Epee (DV2ME) 148 2022-07-07
Koyfman, Benjamin Division II Men’s Epee (DV2ME) 181 2022-07-07
Sun, Jeffery Division II Men’s Epee (DV2ME) 186 2022-07-07
Chimoskey, Finn Division II Men’s Epee (DV2ME) 190 2022-07-07
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2022-07-08
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 41 2022-07-08
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 42 2022-07-08
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 61 2022-07-08
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 65 2022-07-08
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 69 2022-07-08
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 71 2022-07-08
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 81 2022-07-08
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 99 2022-07-08
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 121 2022-07-08
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 152 2022-07-08
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 10 2022-07-08
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 21 2022-07-08
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 36 2022-07-08
Smotritsky, Liat Division II Women’s Epee (DV2WE) 60 2022-07-08
Wong, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 106 2022-07-08
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 107 2022-07-08
Koyfman, Benjamin Division III Men’s Epee (DV3ME) 15 2022-07-09
Longstreet, Jeffrey Division III Men’s Epee (DV3ME) 20 2022-07-09
Sun, Jeffery Division III Men’s Epee (DV3ME) 53 2022-07-09
Chimoskey, Finn Division III Men’s Epee (DV3ME) 78 2022-07-09
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 15 2022-07-09
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 101 2022-07-09
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 15 2022-07-10
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 30 2022-07-10
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 32 2022-07-10
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 33 2022-07-10
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 39 2022-07-10
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 40 2022-07-10
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 58 2022-07-10
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2022-07-10
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 22 2022-07-10
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 53 2022-07-10
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 54 2022-07-10
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 56 2022-07-10
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 68 2022-07-10
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 98 2022-07-10
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 104 2022-07-10
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 114 2022-07-10
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2022-07-11
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2022-07-11
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 17 2022-07-11
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 20 2022-07-11
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 25 2022-07-11
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 35 2022-07-11
Sheydin, Barry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 67 2022-07-11
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 69 2022-07-11
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 70 2022-07-11
Giordano, Zach Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 72 2022-07-11
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 80 2022-07-11
Boboris, Dimitrios Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 86 2022-07-11
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 88 2022-07-11
Tang, Maximus Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 97 2022-07-11
Hicks, Grace Division III Women’s Epee (DV3WE) 1 C22 2022-07-11
Kanevsky, Samantha Division III Women’s Epee (DV3WE) 17 2022-07-11
Krumholz, Nicole Division III Women’s Epee (DV3WE) 21 2022-07-11

Integrity Cup RYC & ROC (DV2)

Name Event Place Rating Earned Date
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 5 2022-05-22
Midyany, Viktoriya Division II Women’s Epee (DV2WE) 13 2022-05-22
Brodsky, Julian Division II Men’s Epee (DV2ME) 16 2022-05-21
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-05-22
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-05-22
Dovgalyuk, Emily Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 10 2022-05-22
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-05-21
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2022-05-21
Yakhnis, Seth Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2022-05-21
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 16 2022-05-21
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 14 2022-05-21
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 9 2022-05-22
Zhao, Pierce Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 20 2022-05-22
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 12 2022-05-22
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 27 2022-05-21
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 28 2022-05-21

The Durkan Rooster Div 1A ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 7 2022-05-21
Rakhovski, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 11 2022-05-21
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 15 2022-05-21
Zigalo, Elizabeth Division IA Women’s Epee (D1AWE) 17 2022-05-21
Krumholz, Nicole Division IA Women’s Epee (D1AWE) 32 2022-05-21
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 41 2022-05-21
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 47 2022-05-21
Hanin, Katherine Division IA Women’s Epee (D1AWE) 58 2022-05-21
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 3 B22 2022-05-22
Wu, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 16 2022-05-22
Chimoskey, Finn Division IA Men’s Epee (D1AME) 41 2022-05-22
Iarikov, Nicholas Division IA Men’s Epee (D1AME) 51 2022-05-22

Jeff Wolfe Long Island Challenge ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Sun, Jeffery Division II Men’s Epee (DV2ME) 3 D22 2022-05-14
Longstreet, Jeffrey Division II Men’s Epee (DV2ME) 10 2022-05-14
Natsvlishvili, John Vano Division II Men’s Epee (DV2ME) 11 2022-05-14
Bentaha, Averroes Division II Men’s Epee (DV2ME) 22 2022-05-14
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 5 2022-05-14
Krumholz, Nicole Division IA Women’s Epee (D1AWE) 7 2022-05-14
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 6 C22 2022-05-15
Sun, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 10 2022-05-15
Pozovskiy, Mitchell Division IA Men’s Epee (D1AME) 14 2022-05-15
Iarikov, Nicholas Division IA Men’s Epee (D1AME) 17 2022-05-15
Longstreet, Jeffrey Division IA Men’s Epee (D1AME) 19 2022-05-15
Sun, Jeffery Division IA Men’s Epee (D1AME) 27 2022-05-15
Bentaha, Averroes Division IA Men’s Epee (D1AME) 41 2022-05-15
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 3 2022-05-15

Fairfax Challenge SYC/RJCC & Y8

Name Event Place Rating Earned Date
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 2022-05-14
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 14 2022-05-14
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 37 2022-05-14
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 55 2022-05-14
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 15 2022-05-13
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 21 2022-05-13
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 22 2022-05-13
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-05-15
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 14 2022-05-15
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 27 2022-05-15
Yakhnis, Seth Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 33 2022-05-15
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 47 2022-05-15
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 6 2022-05-14
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2022-05-14
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 10 2022-05-14
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 28 2022-05-14
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2022-05-15
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 15 2022-05-15
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 23 2022-05-15
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 36 2022-05-15
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 13 2022-05-13
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2022-05-13
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 26 2022-05-13
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 28 2022-05-13
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 38 2022-05-13
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 69 2022-05-13

Boston Fencing Club RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 10 2022-05-07
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-05-07
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2022-05-07

Mission SYC

Name Event Place Rating Earned Date
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2022-05-01
Petroff, Eva Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 18 2022-05-01
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 20 2022-05-01
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-04-30
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-04-30
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2022-04-30
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 9 2022-04-30
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 10 2022-04-30
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 12 2022-04-30
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 13 2022-04-30
Mokretsov, Leah Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 15 2022-04-30
Dovgalyuk, Emily Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 16 2022-04-30
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-05-01
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-05-01
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-05-01
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2022-05-01
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 8 2022-05-01
Maskin, Mikhail Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-05-01
Sheydin, Barry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-05-01
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 12 2022-05-01
Kats, Brandon Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2022-05-01
Boboris, Dimitrios Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 16 2022-05-01
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 17 2022-05-01
Chiang, William Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 18 2022-05-01
Giordano, Zach Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 19 2022-05-01
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 20 2022-05-01
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2022-04-29
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2022-04-29
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2022-04-29
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2022-04-29
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 11 2022-04-29
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2022-04-29
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 13 2022-04-29
O'Longaigh, Sunkhar Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 18 2022-04-29
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 21 2022-04-29
Midyany, Ryan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 26 2022-04-29
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 1 2022-04-29
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 2022-04-29
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 24 2022-04-29
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 26 2022-04-29
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 C22 2022-04-30
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-04-30
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 C22 2022-04-30
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2022-04-30
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 8 2022-04-30
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 9 2022-04-30
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 10 2022-04-30
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 14 2022-04-30
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 15 2022-04-30
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-04-30
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 20 2022-04-30
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 34 2022-04-30
Urban, Leo Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 41 2022-04-30
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 43 2022-04-30

Division I and Parafencing Nat'l Championships & April NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 51 2022-04-21
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 54 2022-04-21
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 79 2022-04-21
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 89 2022-04-21
Kats, Dylan Junior Men’s Epee (JNRME) 105 2022-04-21
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 146 2022-04-21
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 156 2022-04-21
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 161 2022-04-21
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 185 2022-04-21
Chimoskey, Finn Junior Men’s Epee (JNRME) 256 2022-04-21
Wong, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 6 2022-04-21
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 12 2022-04-21
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 36 2022-04-21
Rakhovski, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 71 2022-04-21
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 72 2022-04-21
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 2 A22 2022-04-22
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 45 2022-04-22
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 51 2022-04-22
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 54 2022-04-22
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 58 2022-04-22
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 88 2022-04-22
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 99 2022-04-22
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 133 2022-04-22
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 141 2022-04-22
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 7 A22 2022-04-22
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 8 A22 2022-04-22
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 37 2022-04-22
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 42 2022-04-22
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 51 2022-04-22
Chimoskey, Finn Division II Men’s Epee (DV2ME) 27 2022-04-23
Natsvlishvili, John Vano Division II Men’s Epee (DV2ME) 38 2022-04-23
Koyfman, Benjamin Division II Men’s Epee (DV2ME) 64 2022-04-23
Kim, Byung Division II Men’s Epee (DV2ME) 66 2022-04-23
Longstreet, Jeffrey Division II Men’s Epee (DV2ME) 74 2022-04-23
Pozovskiy, Mitchell Division II Men’s Epee (DV2ME) 138 2022-04-23
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 33 2022-04-23
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 44 2022-04-23
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 47 2022-04-23
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 60 2022-04-23
Zigalo, Elizabeth Division I Women’s Epee (DV1WE) 77 2022-04-23
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 7 2022-04-24
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 31 2022-04-24
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 39 2022-04-24
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 42 2022-04-24
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 44 2022-04-24
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 114 2022-04-24
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 125 2022-04-24
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 2 2022-04-24
Temiryaev, Alan Division I Men’s Epee (DV1ME) 45 2022-04-24
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 113 2022-04-24
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 134 2022-04-24

Duel of the East Coast Spring RYC & RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
O'Longaigh, Sunkhar Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2022-04-16
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-04-16
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-04-16
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2022-04-16
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 8 2022-04-16
Zografos, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 20 2022-04-16
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-04-17
Brodsky, Julian Junior Men’s Epee (JNRME) 36 2022-04-17
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 14 2022-04-17
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-04-17
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-04-17
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2022-04-17

Garden State RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2022-04-09
Zhao, Pierce Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2022-04-09
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 1 2022-04-09
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2022-04-09
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-04-09
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 6 2022-04-09
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 8 2022-04-09
Zografos, Marina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 10 2022-04-09
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-04-09
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2022-04-09
Wu, Matthew Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2022-04-09
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2022-04-10
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 10 2022-04-10
O'Longaigh, Sunkhar Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2022-04-10

Boston Fencing Club ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 3 2022-04-09
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 12 2022-04-09
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 24 2022-04-09
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 15 2022-04-10
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 26 2022-04-10
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 39 2022-04-10

Cherry Blossom ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 9 D22 2022-04-02

Windy City SYC /RCC #7

Name Event Place Rating Earned Date
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2022-04-01
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 28 2022-04-02
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 15 2022-04-02
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-04-03

Goldfinch ROC D1A, D2, Vet, RJC and chair fencing

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Division II Women’s Epee (DV2WE) 1 C22 2022-03-26
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 2 D22 2022-03-26
Pozovskiy, Mitchell Division II Men’s Epee (DV2ME) 5 2022-03-26
Sun, Jeffery Division II Men’s Epee (DV2ME) 9 2022-03-26
Koyfman, Benjamin Division II Men’s Epee (DV2ME) 14 2022-03-26
Zigalo, Elizabeth Division IA Women’s Epee (D1AWE) 10 2022-03-27
Gujja, Misha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 18 2022-03-27
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 21 2022-03-27
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 28 2022-03-27
Kanevsky, Samantha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 40 2022-03-27
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 29 2022-03-27
Pozovskiy, Mitchell Division IA Men’s Epee (D1AME) 35 2022-03-27
Chimoskey, Finn Division IA Men’s Epee (D1AME) 57 2022-03-27
Rakhovski, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 2 2022-03-27
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 8 D22 2022-03-27
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 14 2022-03-27
Hanin, Katherine Junior Women’s Epee (JNRWE) 26 2022-03-27
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 27 2022-03-27
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 34 2022-03-27
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 38 2022-03-26
Koyfman, Benjamin Junior Men’s Epee (JNRME) 41 2022-03-26

Ben Gutenberg Memorial SYC/RCC/VET

Name Event Place Rating Earned Date
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2022-03-19
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-03-19
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-03-19
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2022-03-19
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2022-03-19
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2022-03-18
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2022-03-18
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 14 2022-03-18
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 25 2022-03-18
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 26 2022-03-18
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 1 2022-03-20
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 D22 2022-03-20
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 11 2022-03-20
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 13 2022-03-20
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 27 2022-03-20
Kovalchuk, Erika Cadet Women’s Epee (CDTWE) 23 2022-03-19
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 2 D22 2022-03-19
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 7 2022-03-19
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 2022-03-19
Dodin, David Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2022-03-19

Garden State RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 1 C22 2022-03-12
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 D22 2022-03-12
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 22 2022-03-12
Shu, Ace Cadet Men’s Epee (CDTME) 26 2022-03-12
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 15 2022-03-13
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 19 2022-03-13
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 30 E22 2022-03-13
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 32 E22 2022-03-13
Shu, Ace Junior Men’s Epee (JNRME) 54 2022-03-13
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 12 2022-03-13
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 15 2022-03-13

Arnold Fencing Classic ROC (Div1A, Div 2, Vet), RJCC, and RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Zografos, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 15 2022-03-12
Zografos, Marina Youth 10 Mixed Epee (Y10XE) 2 2022-03-12
Zografos, Marina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 2 2022-03-13

March NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 C22 2022-03-04
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 11 2022-03-04
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2022-03-04
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 38 2022-03-04
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 55 2022-03-04
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 76 2022-03-04
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 94 2022-03-04
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 116 2022-03-04
Chadda, Ilyas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 138 2022-03-04
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 149 2022-03-04
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 5 C22 2022-03-04
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 7 2022-03-04
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 26 E22 2022-03-04
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 49 2022-03-04
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 59 2022-03-04
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 90 2022-03-04
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2022-03-05
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 55 2022-03-05
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 57 2022-03-05
Dodin, Daniel Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 59 2022-03-05
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 68 2022-03-05
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 80 2022-03-05
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 81 2022-03-05
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 94 2022-03-05
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 C22 2022-03-05
Chadda, Farah Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 71 2022-03-05
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 11 2022-03-06
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 12 2022-03-06
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 16 2022-03-06
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 36 2022-03-06
Mokretsov, Leah Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 38 2022-03-06
Wu, Michelle Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 39 2022-03-06
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 41 2022-03-06
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 42 2022-03-06
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2022-03-07
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2022-03-07
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2022-03-07
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 20 2022-03-07
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 21 2022-03-07
Tang, Maximus Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 31 2022-03-07
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 37 2022-03-07
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 41 2022-03-07

Junior Olympic Championships

Name Event Place Rating Earned Date
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 A22 2022-02-18
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 40 2022-02-18
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 49 2022-02-18
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 58 2022-02-18
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 78 2022-02-18
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 88 2022-02-18
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 206 2022-02-18
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 3 A22 2022-02-19
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 24 2022-02-19
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 32 2022-02-19
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 33 2022-02-19
Kowalsky, Rachel Junior Women’s Epee (JNRWE) 46 2022-02-19
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 80 2022-02-19
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 91 2022-02-19
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 111 2022-02-19
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 118 2022-02-19
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 121 2022-02-19
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 146 2022-02-19
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 197 2022-02-19
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 31 2022-02-20
Kats, Dylan Junior Men’s Epee (JNRME) 52 2022-02-20
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 84 2022-02-20
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 156 2022-02-20
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 233 2022-02-20
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 240 2022-02-20
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 5 A22 2022-02-21
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 12 B22 2022-02-21
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 14 B22 2022-02-21
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 36 2022-02-21
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 58 2022-02-21
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 60 2022-02-21
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 94 2022-02-21
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 100 2022-02-21
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 134 2022-02-21
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 138 2022-02-21
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 164 2022-02-21

2022 Winter Thrust RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2022-02-05
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2022-02-05
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 2 2022-02-06
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2022-02-06
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 7 E22 2022-02-06
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 2022-02-06
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 14 2022-02-06
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 5 C22 2022-02-05
Wu, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 9 2022-02-05
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 26 2022-02-05
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 28 2022-02-05
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 31 2022-02-05
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 33 2022-02-05
Zhao, Jordan Cadet Men’s Epee (CDTME) 45 2022-02-05
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 5 2022-02-05
Hanin, Katherine Junior Women’s Epee (JNRWE) 10 2022-02-05
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 11 2022-02-05
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 2 B22 2022-02-06
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 18 2022-02-06
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 34 2022-02-06
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 44 2022-02-06
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2022-02-06
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 8 2022-02-06
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 2 2022-02-06
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 16 2022-02-06
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2022-02-05
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2022-02-05
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 14 2022-02-05
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 29 2022-02-05
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 1 C22 2022-02-06
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2022-02-06
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 11 2022-02-06
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2022-02-06

Premier Challenge RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2022-01-22
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 13 2022-01-22
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 1 2022-01-22
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 6 2022-01-22
Vysotskiy, Evan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2022-01-22
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 10 2022-01-22

Morris Cup RJCC/RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 12 2022-01-15
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 14 2022-01-15
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 1 2022-01-15
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 19 2022-01-15
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 22 2022-01-15
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 21 2022-01-15
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 7 2022-01-16
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2022-01-16
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2022-01-16
ko, avery Cadet Women’s Epee (CDTWE) 12 2022-01-16
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 43 2022-01-16
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 45 2022-01-16
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2022-01-16

January NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Temiryaev, Alan Division I Men’s Epee (DV1ME) 9 2022-01-09
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 75 2022-01-09
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 86 2022-01-09
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 121 2022-01-09
Seini, Leandro Division I Men’s Epee (DV1ME) 138 2022-01-09
Iarikov, Nicholas Division I Men’s Epee (DV1ME) 232 2022-01-09
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 22 2022-01-08
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 32 2022-01-08
Zigalo, Elizabeth Division I Women’s Epee (DV1WE) 37 2022-01-08
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 56 2022-01-08
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 100 2022-01-08
Wong, Alexandra Division I Women’s Epee (DV1WE) 107 2022-01-08
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 109 2022-01-08
Slackman, Valerie Division I Women’s Epee (DV1WE) 116 2022-01-08
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 3 A22 2022-01-08
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 40 2022-01-08
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 115 2022-01-08
Seini, Leandro Junior Men’s Epee (JNRME) 166 2022-01-08
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 169 2022-01-08
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 16 2022-01-10
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 26 2022-01-10
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 47 2022-01-10
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 59 2022-01-10
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 61 2022-01-10
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 70 2022-01-10
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 71 2022-01-10
Slackman, Valerie Junior Women’s Epee (JNRWE) 124 2022-01-10

Santa Claus RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2021-12-18
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2021-12-18
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 D21 2021-12-19
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 2 2021-12-19
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 6 2021-12-19
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-12-19
Stempkovska, Dina Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 15 2021-12-18
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2021-12-18

December NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-12-09
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 27 2021-12-09
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 37 2021-12-09
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 39 2021-12-09
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 48 2021-12-09
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 51 2021-12-09
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 62 2021-12-09
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 74 2021-12-09
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 101 2021-12-09
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 113 2021-12-09
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 120 2021-12-09
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 2 2021-12-09
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 24 2021-12-09
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 68 2021-12-09
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 71 2021-12-09
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 75 2021-12-09
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 107 2021-12-09
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 121 2021-12-09
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 137 2021-12-09
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 22 2021-12-10
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 29 2021-12-10
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 37 2021-12-10
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 49 2021-12-10
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 51 2021-12-10
Zigalo, Elizabeth Division I Women’s Epee (DV1WE) 53 2021-12-10
Wong, Alexandra Division I Women’s Epee (DV1WE) 139 2021-12-10
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 18 2021-12-10
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 110 2021-12-10
Iarikov, Nicholas Junior Men’s Epee (JNRME) 147 2021-12-10
Kats, Dylan Junior Men’s Epee (JNRME) 165 2021-12-10
Chimoskey, Finn Junior Men’s Epee (JNRME) 195 2021-12-10
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 198 2021-12-10
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 216 2021-12-10
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 230 2021-12-10
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 14 2021-12-11
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 20 2021-12-11
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 33 2021-12-11
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 55 2021-12-11
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 86 2021-12-11
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 107 2021-12-11
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 127 2021-12-11
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 129 2021-12-11
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 182 2021-12-11
Temiryaev, Alan Division I Men’s Epee (DV1ME) 13 2021-12-12
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 28 2021-12-12
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 116 2021-12-12
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 153 2021-12-12

Cobra Challenge SYC-RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 13 2021-11-26
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 16 2021-11-26
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 29 2021-11-26
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 38 2021-11-26
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 40 2021-11-26
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 45 2021-11-26
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 56 2021-11-26
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 61 2021-11-26
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 70 2021-11-26
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 72 2021-11-26
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-11-26
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-11-26
mostovoy, philip Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 12 2021-11-26
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 18 2021-11-26
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 28 2021-11-26
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 14 2021-11-26
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 51 2021-11-26
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-11-27
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-11-27
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2021-11-27
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 14 2021-11-27
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 19 2021-11-27
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 23 2021-11-27
Ratmansky, Alexander Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 31 2021-11-27
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 38 2021-11-27
Cann, Benjamin Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 42 2021-11-27
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 59 2021-11-27
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 14 2021-11-27
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 18 2021-11-27
Mokretsov, Leah Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 26 2021-11-27
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2021-11-27
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 8 2021-11-27
Gujja, Misha Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 35 2021-11-27
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 45 2021-11-27
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 85 2021-11-27
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 2021-11-28
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2021-11-28
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2021-11-28
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2021-11-28
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 25 2021-11-28
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 30 2021-11-28
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 31 2021-11-28
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 33 2021-11-28
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 39 2021-11-28
Nakas, Levent Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 41 2021-11-28
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 48 2021-11-28
Kugler, Luke Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 82 2021-11-28
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 11 2021-11-28
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 13 D21 2021-11-28
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 26 2021-11-28
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 37 2021-11-28
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 40 2021-11-28
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 44 2021-11-28
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 48 2021-11-28
ko, avery Cadet Women’s Epee (CDTWE) 72 2021-11-28

American Challenge RJCC/RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2021-11-20
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2021-11-20
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 6 2021-11-20
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2021-11-20
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 2021-11-21
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-11-21
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 8 2021-11-21
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 9 2021-11-21
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 13 2021-11-21
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2021-11-21
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 29 2021-11-21
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 5 2021-11-20
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 6 2021-11-20
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 10 2021-11-20
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 19 2021-11-20
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 20 2021-11-20
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 25 2021-11-20
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 39 2021-11-20
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 45 2021-11-21
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-11-21
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-11-21
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 2 2021-11-21
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-11-20
Midyany, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2021-11-20
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2021-11-20
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 10 E21 2021-11-20
Gujja, Misha Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2021-11-20
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 22 2021-11-20
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 8 2021-11-21

Battle of the East

Name Event Place Rating Earned Date
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 2 2021-11-13
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 13 2021-11-13
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 14 2021-11-13
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-11-13
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 9 2021-11-13
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2021-11-13
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-11-13
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2021-11-13
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 6 2021-11-13
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 21 2021-11-13
Natsvlishvili, John Vano Cadet Men’s Epee (CDTME) 25 2021-11-13
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 27 2021-11-13
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 34 2021-11-13
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 41 2021-11-13
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 1 2021-11-13
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 7 2021-11-13
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 12 2021-11-13
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 24 2021-11-13
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 7 2021-11-14
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 14 2021-11-14
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 16 2021-11-14
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 1 2021-11-14
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 5 2021-11-14
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-11-14
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 9 2021-11-14
Shchur, Landon Junior Men’s Epee (JNRME) 15 2021-11-14
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 31 2021-11-14
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 32 2021-11-14
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 55 2021-11-14
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 57 2021-11-14
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-11-14
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-11-14
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-11-14
Danilenko, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2021-11-14
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-11-14
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 16 2021-11-14

Star Cup RYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 1 2021-11-07
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 10 2021-11-06

October NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 2 2021-10-29
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 11 2021-10-29
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 24 2021-10-29
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 34 2021-10-29
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 35 2021-10-29
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 60 2021-10-29
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 62 2021-10-29
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 51 2021-10-29
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 52 2021-10-29
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 102 2021-10-29
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 140 2021-10-29
Slackman, Valerie Division I Women’s Epee (DV1WE) 150 2021-10-29
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 151 2021-10-29
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 11 2021-10-30
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 38 2021-10-30
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 59 2021-10-30
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 99 2021-10-30
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 137 2021-10-30
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 156 2021-10-30
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 160 2021-10-30
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 177 2021-10-30
Zaydman, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 195 2021-10-30
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 2 2021-10-31
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 30 2021-10-31
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 33 2021-10-31
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 56 2021-10-31
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 76 2021-10-31
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 90 2021-10-31
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 125 2021-10-31
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 128 2021-10-31
Temiryaev, Alan Division I Men’s Epee (DV1ME) 14 2021-11-01
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 39 2021-11-01
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 130 2021-11-01
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 142 2021-11-01
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 5 2021-11-01
Gujja, Misha Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 26 2021-11-01
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 64 2021-11-01
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 78 2021-11-01
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 89 2021-11-01

Jersey Clash RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-10-16
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-10-16
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2021-10-16
Stempkovska, Dina Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 6 2021-10-16
Grigoryan, Amaliya Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 8 2021-10-16
voskov, Olivia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 12 2021-10-16
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 5 2021-10-16
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-10-16
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 9 E21 2021-10-16
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 E21 2021-10-16
Kovalchuk, Erika Cadet Women’s Epee (CDTWE) 17 2021-10-16
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 23 2021-10-16
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 40 2021-10-16
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 47 2021-10-16
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 53 2021-10-16
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 59 2021-10-16
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 1 2021-10-16
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2021-10-16
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 6 2021-10-16
Koyfman, Benjamin Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 18 2021-10-16
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2021-10-16
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2021-10-16
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 13 2021-10-16
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 9 2021-10-17
Smotritsky, Liat Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 10 2021-10-17
Profis, Liora Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 17 2021-10-17
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 29 2021-10-17
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) DNF 2021-10-17
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 7 2021-10-17
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 8 2021-10-17
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 32 2021-10-17
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 43 2021-10-17
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 48 2021-10-17
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 50 2021-10-17
Srivastava, Ishaan Cadet Men’s Epee (CDTME) 63 2021-10-17
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) DNF 2021-10-17
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 5 2021-10-17
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 12 2021-10-17
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 33 2021-10-17
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 34 2021-10-17
Hanin, Katherine Junior Women’s Epee (JNRWE) 35 2021-10-17
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-10-17
Shchur, Grayson Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2021-10-17
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2021-10-17
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 25 2021-10-17
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-10-17
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-10-17
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-10-17
Khersonsky, Robert Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 8 2021-10-17
Tang, Maximus Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2021-10-17

Boston Fencing Club RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 17 2021-10-09
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 7 D21 2021-10-10
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 11 2021-10-10

Fairfax Challenge Fall RJCC/RYC

Name Event Place Rating Earned Date
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 17 2021-10-09
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 1 2021-10-10

Neil Lazar RYC-RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 17 2021-10-02
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2021-10-02
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-10-02
Lurvey, Samuel Junior Men’s Epee (JNRME) 31 2021-10-02
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 8 2021-10-02
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 2021-10-02
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 13 2021-10-02
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 11 2021-10-03
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 36 2021-10-03
Brodsky, Julian Cadet Men’s Epee (CDTME) 49 2021-10-03
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-10-03
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 16 2021-10-03
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 11 2021-10-03
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 12 2021-10-03
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 14 2021-10-03
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 16 2021-10-03
ko, avery Cadet Women’s Epee (CDTWE) 29 2021-10-03

Neil Lazar Div1A/Div2/Vet ROC

Name Event Place Rating Earned Date
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 53 2021-09-25
Choe, Andrew Division IA Men’s Epee (D1AME) 72 2021-09-25
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 14 2021-09-25
Zhang, Tina Tianyi Division IA Women’s Epee (D1AWE) 20 2021-09-25
Hicks, Grace Division IA Women’s Epee (D1AWE) 26 2021-09-25
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 34 2021-09-25
Krumholz, Nicole Division IA Women’s Epee (D1AWE) 48 2021-09-25
Kanevsky, Samantha Division IA Women’s Epee (D1AWE) 50 2021-09-25
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 6 2021-09-26
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 19 2021-09-26
Hanin, Katherine Division II Women’s Epee (DV2WE) 23 2021-09-26
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 31 2021-09-26
Sun, Jason Division II Men’s Epee (DV2ME) 13 E21 2021-09-26
Choe, Andrew Division II Men’s Epee (DV2ME) 23 2021-09-26
Sun, Jeffery Division II Men’s Epee (DV2ME) 41 2021-09-26
Srivastava, Ishaan Division II Men’s Epee (DV2ME) 49 2021-09-26

Mission RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 1 A21 2021-09-18
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 6 2021-09-18
Sun, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 13 2021-09-18
Lurvey, Samuel Junior Men’s Epee (JNRME) 18 2021-09-18
Longstreet, Jeffrey Junior Men’s Epee (JNRME) 28 2021-09-18
Sun, Jeffery Junior Men’s Epee (JNRME) 38 2021-09-18
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 2021-09-18
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 8 2021-09-18
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 15 2021-09-18
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 18 2021-09-18
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 1 2021-09-19
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 7 2021-09-19
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 11 2021-09-19
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 17 2021-09-19
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 21 2021-09-19
Hanin, Katherine Junior Women’s Epee (JNRWE) 22 2021-09-19
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 24 2021-09-19
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 27 2021-09-19
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 6 2021-09-19
Wu, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 10 2021-09-19
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 12 2021-09-19
Sun, Jeffery Cadet Men’s Epee (CDTME) 12 E21 2021-09-19
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2021-09-19
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2021-09-19
Chimoskey, Finn Cadet Men’s Epee (CDTME) 20 2021-09-19
Persaud, Ethan Cadet Men’s Epee (CDTME) 25 2021-09-19
Sun, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 32 2021-09-19
Koyfman, Benjamin Cadet Men’s Epee (CDTME) 37 2021-09-19
Srivastava, Ishaan Cadet Men’s Epee (CDTME) 40 2021-09-19

North Texas Roundup SYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2021-09-05

Boston Fencing Club RYC/RCC

Name Event Place Rating Earned Date
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-09-05
ko, avery Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2021-09-05
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 5 2021-09-03
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 10 2021-09-04

Veteran National Championships & Vet Open NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Manoukian, David Veteran Men’s Epee (VETME) 57 2021-08-27
Manoukian, David Veteran 60-69 Men’s Epee (V60ME) 25 2021-08-28

Thrust Summer RYC/RJCC

Name Event Place Rating Earned Date
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 21 2021-08-14
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2021-08-14
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 25 2021-08-14
Wu, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 B21 2021-08-15
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 14 2021-08-13
Kanevsky, Samantha Junior Women’s Epee (JNRWE) 18 2021-08-13
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 25 2021-08-13
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 5 2021-08-14
Chimoskey, Finn Junior Men’s Epee (JNRME) 47 2021-08-14
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-08-15
Kugler, Luke Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-08-14
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-08-14
Kim, Henry Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 11 2021-08-14
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 9 2021-08-13

July Challenge & Parafencing Nat'l Championships

Name Event Place Rating Earned Date
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 9 2021-07-23
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2021-07-23
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 53 2021-07-23
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 64 2021-07-23
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 67 2021-07-23
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 12 2021-07-25
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 18 2021-07-25
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 25 2021-07-25
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 53 2021-07-25
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 68 2021-07-25
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 102 2021-07-25
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 3 2021-07-22
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 54 2021-07-22
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 159 2021-07-22
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2021-07-24
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 19 2021-07-24

National Championships, Junior Olympic Championships & July NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 9 2021-07-03
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 52 2021-07-03
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 54 2021-07-03
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 64 2021-07-03
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 78 2021-07-03
Wong, Alexandra Division I Women’s Epee (DV1WE) 89 2021-07-03
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 5 2021-07-04
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 42 2021-07-04
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 51 2021-07-04
Watrall, Christina Cadet Women’s Epee (CDTWE) 53 2021-07-04
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 56 2021-07-04
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 64 2021-07-04
Rakhovski, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 68 2021-07-04
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 78 2021-07-04
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 110 2021-07-04
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 110 2021-07-04
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 142 2021-07-04
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 144 2021-07-04
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 8 2021-07-05
Kowalsky, Rachel Junior Women’s Epee (JNRWE) 27 2021-07-05
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 32 2021-07-05
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 36 2021-07-05
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 74 2021-07-05
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 87 2021-07-05
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 108 2021-07-05
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 136 2021-07-05
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 148 2021-07-05
Gujja, Misha Junior Women’s Epee (JNRWE) 170 2021-07-05
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 179 2021-07-05
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2021-07-08
Wong, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 16 2021-07-08
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 22 2021-07-08
Smotritsky, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 46 2021-07-08
Krumholz, Nicole Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 92 2021-07-08
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-07-09
Kovalchuk, Erika Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 30 2021-07-09
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 37 2021-07-09
Smotritsky, Liat Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 74 2021-07-09
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 5 2021-07-10
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 34 2021-07-10
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 48 2021-07-10
Zhang, Tina Tianyi Division IA Women’s Epee (D1AWE) 10 2021-07-10
Zigalo, Elizabeth Division IA Women’s Epee (D1AWE) 12 2021-07-10
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 65 2021-07-10
Smotritsky, Mia Division II Women’s Epee (DV2WE) 3 B21 2021-07-11
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 46 2021-07-11
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 74 2021-07-11
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 83 2021-07-11
Gujja, Misha Division II Women’s Epee (DV2WE) 98 2021-07-11
Gujja, Misha Division III Women’s Epee (DV3WE) 7 D21 2021-07-12
Hicks, Grace Division III Women’s Epee (DV3WE) 46 2021-07-12
Krumholz, Nicole Division III Women’s Epee (DV3WE) 51 2021-07-12
Kanevsky, Samantha Division III Women’s Epee (DV3WE) 63 2021-07-12
Liverant, Skyler Cadet Men’s Epee (CDTME) 5 2021-07-03
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 23 2021-07-03
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 113 2021-07-03
Kats, Dylan Cadet Men’s Epee (CDTME) 114 2021-07-03
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 123 2021-07-03
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 124 2021-07-03
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 170 2021-07-03
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 230 2021-07-03
Longstreet, Jeffrey Cadet Men’s Epee (CDTME) 258 2021-07-03
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 2 2021-07-04
Temiryaev, Alan Division I Men’s Epee (DV1ME) 19 2021-07-04
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 64 2021-07-04
Chmut, Anton Division I Men’s Epee (DV1ME) 92 2021-07-04
Yavorovskiy, Joshua Division I Men’s Epee (DV1ME) 153 2021-07-04
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 2 2021-07-06
Temiryaev, Alan Junior Men’s Epee (JNRME) 7 A21 2021-07-06
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 113 2021-07-06
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 163 2021-07-06
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 180 2021-07-06
Lurvey, Samuel Junior Men’s Epee (JNRME) 219 2021-07-06
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 264 2021-07-06
Manoukian, David Veteran 60-69 Men’s Epee (V60ME) 28 2021-07-07
Chelnitsky, Yuriy Veteran 60-69 Men’s Epee (V60ME) 41 2021-07-07
Grigoryan, Ruben Veteran 80 & Older Men’s Epee (V80ME) 5 2021-07-07
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 C21 2021-07-07
Goldfine, Ian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 13 2021-07-07
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 50 2021-07-07
Yavorovskiy, Joshua Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 51 2021-07-07
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 55 2021-07-07
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 94 2021-07-07
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 111 2021-07-07
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 144 2021-07-07
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 C21 2021-07-09
Kats, Dylan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-07-09
Iarikov, Nicholas Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2021-07-09
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 E21 2021-07-09
Shchur, Landon Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 9 2021-07-09
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 20 2021-07-09
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 24 2021-07-09
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 50 2021-07-09
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 54 2021-07-09
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 62 2021-07-09
Wu, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 78 2021-07-10
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 114 2021-07-10
Nakas, Levent Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-07-10
Vysotskiy, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2021-07-10
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2021-07-10
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 25 2021-07-10
Kim, Tae Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 26 2021-07-10
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 41 2021-07-10
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 42 2021-07-10
Midyany, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 46 2021-07-10
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 63 2021-07-10
Wu, Jason Division II Men’s Epee (DV2ME) 14 2021-07-11
Kim, Byung Division II Men’s Epee (DV2ME) 34 2021-07-11
Lurvey, Samuel Division II Men’s Epee (DV2ME) 72 2021-07-11
Pozovskiy, Mitchell Division II Men’s Epee (DV2ME) 90 2021-07-11
Choe, Andrew Division II Men’s Epee (DV2ME) 143 2021-07-11
Lurvey, Samuel Division III Men’s Epee (DV3ME) 15 2021-07-12
Choe, Andrew Division III Men’s Epee (DV3ME) 80 2021-07-12
Longstreet, Jeffrey Division III Men’s Epee (DV3ME) 86 2021-07-12

Fairfax Challenge Summer ROC/RJCC/RYC/VET - Reg Re-Opens 12/28

Name Event Place Rating Earned Date
Lurvey, Samuel Junior Men’s Epee (JNRME) 30 2021-06-19
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 16 D21 2021-06-20
Lurvey, Samuel Division II Men’s Epee (DV2ME) 19 2021-06-19

American Challenge ROC (DIV1A, DIV2, VET) & RJC Reg Open 1/15

Name Event Place Rating Earned Date
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 6 2021-06-11
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 16 2021-06-11
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 65 2021-06-12
Krumholz, Nicole Division II Women’s Epee (DV2WE) 14 2021-06-12
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 18 2021-06-12
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 19 2021-06-12
Kim, Byung Division II Men’s Epee (DV2ME) 1 C21 2021-06-12
Choe, Andrew Division II Men’s Epee (DV2ME) 11 2021-06-12
Zhang, Tina Tianyi Division IA Women’s Epee (D1AWE) 3 2021-06-13
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 12 2021-06-13
Krumholz, Nicole Division IA Women’s Epee (D1AWE) 20 2021-06-13
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 20 C21 2021-06-13
Wu, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 30 D21 2021-06-13
Choe, Andrew Division IA Men’s Epee (D1AME) 72 2021-06-13

Windy City SYC and Cadets #6 Reg Open 5/11

Name Event Place Rating Earned Date
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 7 E21 2021-06-11
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2021-06-11
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 10 2021-06-12
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2021-06-13

Garden State RYC - Reg Opens 2/1

Name Event Place Rating Earned Date
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2021-06-05
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 7 2021-06-05
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 1 2021-06-05
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 14 2021-06-05
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 1 2021-06-05
Wang, Cecilia Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-06-05
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 11 2021-06-05
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-06-05
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 7 2021-06-05
Kovalchuk, Erika Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-06-06
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2021-06-06
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 8 2021-06-06
Wang, Cecilia Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 23 2021-06-06
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-06-06

June NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 9 2021-06-04
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 96 2021-06-04
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 126 2021-06-04
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 14 2021-06-05
Chmut, Anton Division I Men’s Epee (DV1ME) 138 2021-06-05
Pozovskiy, Mitchell Division I Men’s Epee (DV1ME) 148 2021-06-05
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 166 2021-06-05
Watrall, Christina Cadet Women’s Epee (CDTWE) 1 2021-06-05
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 13 2021-06-05
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 26 2021-06-05
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 28 2021-06-05
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 72 2021-06-05
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 108 2021-06-05
Hicks, Grace Cadet Women’s Epee (CDTWE) 116 2021-06-05
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 41 2021-06-06
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 45 2021-06-06
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 56 2021-06-06
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 101 2021-06-06
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 105 2021-06-06
Slackman, Valerie Division I Women’s Epee (DV1WE) 133 2021-06-06
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2021-06-06
Liverant, Skyler Cadet Men’s Epee (CDTME) 18 2021-06-06
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 21 C21 2021-06-06
Iarikov, Nicholas Cadet Men’s Epee (CDTME) 63 2021-06-06
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 84 2021-06-06
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 85 2021-06-06
Roytburd, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 160 2021-06-06
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 5 2021-06-07
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 10 2021-06-07
Kowalsky, Rachel Junior Women’s Epee (JNRWE) 11 2021-06-07
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 44 2021-06-07
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 74 2021-06-07
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 85 2021-06-07
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 88 2021-06-07
Krumholz, Nicole Junior Women’s Epee (JNRWE) 107 2021-06-07
Slackman, Valerie Junior Women’s Epee (JNRWE) 134 2021-06-07

Boston Fencing Club RJCC Reg Opens 4/12

Name Event Place Rating Earned Date
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 2 2021-05-29
Hicks, Grace Junior Women’s Epee (JNRWE) 17 2021-05-29

Cobra Challenge SYC/RCC Reg Open 4/10

Name Event Place Rating Earned Date
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2021-05-30
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 7 2021-05-30
Petroff, Eva Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 17 2021-05-30
Nakas, Levent Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-05-29
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-29
Kim, Tae Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2021-05-29
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2021-05-29
O'Longaigh, Sunkhar Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2021-05-29
Midyany, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2021-05-29
Ratmansky, Alexander Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 18 2021-05-29
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-05-29
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 9 2021-05-29
Smotritsky, Liat Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 20 2021-05-29
Kats, Dylan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-05-30
Shchur, Landon Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-05-30
Iarikov, Nicholas Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-05-30
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-05-30
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2021-05-30
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 15 2021-05-30
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 17 2021-05-30
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 19 2021-05-30
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 23 2021-05-30
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 5 2021-05-30
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 6 2021-05-30
Smotritsky, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2021-05-30
Krumholz, Nicole Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 20 2021-05-30
Gujja, Misha Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 22 2021-05-30
Petroff, Gabrielle Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 31 2021-05-30
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 C21 2021-05-31
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 10 2021-05-31
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2021-05-31
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 27 2021-05-31
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 33 2021-05-31
Brodsky, Julian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 44 2021-05-31
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 46 2021-05-31
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 2021-05-31
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 7 2021-05-31
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 14 2021-05-31
Gujja, Misha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 16 2021-05-31
Krumholz, Nicole Cadet Women’s Epee (CDTWE) 41 2021-05-31
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 3 2021-05-29
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 5 2021-05-29
Wu, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 16 2021-05-29
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 44 2021-05-29
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 58 2021-05-29
Roytburd, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 59 2021-05-29

THE ORLANDO CHALLENGE SYC & RCC Reg Opens 4/8

Name Event Place Rating Earned Date
Kovalchuk, Erika Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 17 2021-05-29

Morris Cup RYC/RCC Reg Open 1/15

Name Event Place Rating Earned Date
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-05-22
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-05-22
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 2 2021-05-22
Roytburd, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 17 2021-05-22
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2021-05-23
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 19 2021-05-23
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2021-05-23
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 24 2021-05-23
Srivastava, Ishaan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 34 2021-05-23
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-05-23
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 26 2021-05-23
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-05-23
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-23

Gold Finch ROC/RJCC/RYC/VET - Reg Opens 1/4

Name Event Place Rating Earned Date
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 6 2021-05-14
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2021-05-14
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 29 2021-05-14
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 27 2021-05-15
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 45 2021-05-15
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 51 2021-05-15
Kim, Tae Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-05-16
Ratmansky, Alexander Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-16
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-16
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 7 2021-05-16
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 1 B21 2021-05-14
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 10 2021-05-14
Tsiporukha, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 16 2021-05-14
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 24 2021-05-14
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 2021-05-15
Tsiporukha, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2021-05-15
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-05-15
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2021-05-15
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 9 2021-05-15
Smotritsky, Liat Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 11 2021-05-16
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 3 2021-05-16
Zigalo, Elizabeth Junior Women’s Epee (JNRWE) 6 2021-05-16
Smotritsky, Mia Junior Women’s Epee (JNRWE) 7 2021-05-16
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 2021-05-16
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 19 2021-05-16
Shchur, Landon Cadet Men’s Epee (CDTME) 30 2021-05-16
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 31 2021-05-16
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 10 2021-05-15
Midyany, Viktoriya Division II Women’s Epee (DV2WE) 13 2021-05-15
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 34 2021-05-14
Choe, Andrew Division II Men’s Epee (DV2ME) 5 E21 2021-05-16
Mufel, Edward Veteran Men’s Epee (VETME) 2 B21 2021-05-15
Manoukian, David Veteran Men’s Epee (VETME) 6 D21 2021-05-15
Chelnitsky, Yuriy Veteran Men’s Epee (VETME) 18 2021-05-15

May NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Zhang, Tina Tianyi Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 7 2021-05-06
Smotritsky, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 10 2021-05-06
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 27 2021-05-06
Wong, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 41 2021-05-06
Tsiporukha, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 49 2021-05-06
Goldfine, Ian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 5 2021-05-06
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 D21 2021-05-06
Yavorovskiy, Joshua Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 45 2021-05-06
Watrall, Christina Cadet Women’s Epee (CDTWE) 6 A21 2021-05-07
Chin, Isabella Cadet Women’s Epee (CDTWE) 7 A21 2021-05-07
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 30 2021-05-07
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 42 2021-05-07
Smotritsky, Mia Cadet Women’s Epee (CDTWE) 47 2021-05-07
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 82 2021-05-07
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 93 2021-05-07
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 108 2021-05-07
Liverant, Skyler Cadet Men’s Epee (CDTME) 7 A21 2021-05-08
Goldfine, Ian Cadet Men’s Epee (CDTME) 63 2021-05-08
Yavorovskiy, Joshua Cadet Men’s Epee (CDTME) 74 2021-05-08
Wu, Jason Cadet Men’s Epee (CDTME) 78 2021-05-08
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 30 2021-05-08
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 41 2021-05-08
Watrall, Christina Division I Women’s Epee (DV1WE) 44 2021-05-08
Temiryaev, Anna Division I Women’s Epee (DV1WE) 56 2021-05-08
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 106 2021-05-08
Liverant, Skyler Junior Men’s Epee (JNRME) 31 2021-05-09
Goldfine, Ian Junior Men’s Epee (JNRME) 38 2021-05-09
Yavorovskiy, Joshua Junior Men’s Epee (JNRME) 53 2021-05-09
Wu, Jason Junior Men’s Epee (JNRME) 62 2021-05-09
Watrall, Christina Junior Women’s Epee (JNRWE) 7 A21 2021-05-09
Wong, Alexandra Junior Women’s Epee (JNRWE) 24 C21 2021-05-09
Temiryaev, Anna Junior Women’s Epee (JNRWE) 30 2021-05-09
Chin, Isabella Junior Women’s Epee (JNRWE) 33 2021-05-09
Kowalsky, Rachel Junior Women’s Epee (JNRWE) 42 2021-05-09
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 71 2021-05-09

Mission SYC Reg Opens 3/26

Name Event Place Rating Earned Date
Goldfine, Ian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 1 C21 2021-04-30
Yavorovskiy, Joshua Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 3 2021-04-30
Kim, Byung Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 7 2021-04-30
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 13 2021-04-30
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 15 2021-04-30
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 17 2021-04-30
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 19 2021-04-30
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 22 2021-04-30
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 23 2021-04-30
Srivastava, Ishaan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 35 2021-04-30
Natsvlishvili, John Vano Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 36 2021-04-30
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-04-30
Saakiants, Ilana Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 8 2021-04-30
Shchur, Landon Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-05-01
Kats, Dylan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-05-01
Iarikov, Nicholas Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-05-01
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-05-01
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-05-01
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 8 2021-05-01
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 16 2021-05-01
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 17 2021-05-01
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 19 2021-05-01
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-05-02
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 2 2021-05-02
Kovalchuk, Erika Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 7 2021-05-02
Vysotskiy, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-05-02
Nakas, Levent Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-05-02
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-02
Kim, Tae Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-05-02
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2021-05-02
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2021-05-02
Midyany, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 10 2021-05-02
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 12 2021-05-02
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 1 C21 2021-05-03
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 2021-05-03
Smotritsky, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 5 2021-05-03
Kovalchuk, Erika Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 14 2021-05-03

Morris Cup RYC Reg Open 1/15

Name Event Place Rating Earned Date
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-04-24
Vysotskiy, Evan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-04-24
Zaydman, Ethan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 20 2021-04-25

Jeff Wolfe Long Island Challenge ROC Reg Opens 3/26

Name Event Place Rating Earned Date
Goldfine, Ian Division IA Men’s Epee (D1AME) 3 C21 2021-04-25
Kim, Byung Division IA Men’s Epee (D1AME) 5 2021-04-25
Wu, Jason Division IA Men’s Epee (D1AME) 14 2021-04-25
Pozovskiy, Mitchell Division IA Men’s Epee (D1AME) 23 2021-04-25
Zhang, Tina Tianyi Division IA Women’s Epee (D1AWE) 5 2021-04-24
Wong, Alexandra Division IA Women’s Epee (D1AWE) 22 2021-04-24
Pozovskiy, Mitchell Division II Men’s Epee (DV2ME) 2 2021-04-23
Longstreet, Jeffrey Division II Men’s Epee (DV2ME) 12 2021-04-23
Kanevsky, Samantha Division II Women’s Epee (DV2WE) 6 2021-04-25

April NAC

Name Event Place Rating Earned Date
Smotritsky, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 6 2021-04-16
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 18 2021-04-16
Zhang, Tina Tianyi Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 37 2021-04-16
Tsiporukha, Mia Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 61 2021-04-16
Goldfine, Ian Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 12 2021-04-16
Yavorovskiy, Joshua Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 26 2021-04-16
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 27 2021-04-16
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 47 2021-04-16
Kats, Dylan Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 55 2021-04-16
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 93 2021-04-16
Liverant, Skyler Division I Men’s Epee (DV1ME) 28 2021-04-17
Goldfine, Ian Division I Men’s Epee (DV1ME) 107 2021-04-17
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 22 2021-04-17
Smotritsky, Liat Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 31 2021-04-17
Kats, Dylan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 E21 2021-04-18
Iarikov, Nicholas Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 2 2021-04-18
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-04-18
Shchur, Landon Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 7 2021-04-18
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 17 2021-04-18
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 25 2021-04-18
Chin, Isabella Division I Women’s Epee (DV1WE) 27 2021-04-18
Kowalsky, Rachel Division I Women’s Epee (DV1WE) 40 2021-04-18
Smotritsky, Mia Division I Women’s Epee (DV1WE) 52 2021-04-18
Zhang, Tina Tianyi Division I Women’s Epee (DV1WE) 62 2021-04-18
Nakas, Levent Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 E21 2021-04-19
Vysotskiy, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 11 2021-04-19
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 13 2021-04-19
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 17 2021-04-19
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 3 2021-04-19

Boston Fencing Club ROC - Reg Opens 3/20

Name Event Place Rating Earned Date
Zigalo, Elizabeth Division II Women’s Epee (DV2WE) 8 2021-04-10
Hicks, Grace Division II Women’s Epee (DV2WE) 19 2021-04-10
Zigalo, Elizabeth Division IA Women’s Epee (D1AWE) 9 2021-04-11
Smotritsky, Mia Division IA Women’s Epee (D1AWE) 19 2021-04-11

Rockland Fencers Club RJCC Reg Opens 2/20

Name Event Place Rating Earned Date
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 7 E21 2021-04-10

The Austin Challenge SYC & RCC - Reg Re-Open 1/18

Name Event Place Rating Earned Date
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 3 D21 2021-04-04
Zigalo, Elizabeth Cadet Women’s Epee (CDTWE) 17 2021-04-03

American Challenge RYC/RJCC Reg Opens 1/15

Name Event Place Rating Earned Date
Wong, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 13 2021-04-03
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 1 2021-04-03
Kim, Tae Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 2 2021-04-04
Dodin, Daniel Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-04-04
Midyany, Evan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 3 2021-04-04
Midyany, Ryan Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2021-04-04
Kim, Henry Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 9 2021-04-04
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 2 2021-04-04
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-04-03
Kim, Tae Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 12 2021-04-03
Brodsky, Julian Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 15 2021-04-03
Dodin, David Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 15 2021-04-04
Shchur, Landon Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 21 2021-04-04
Chimoskey, Finn Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 40 2021-04-04
Zhang, Tina Tianyi Cadet Women’s Epee (CDTWE) 3 B21 2021-04-04
Temiryaev, Anna Cadet Women’s Epee (CDTWE) 20 2021-04-04
Kanevsky, Samantha Cadet Women’s Epee (CDTWE) 50 2021-04-04
Wong, Alexandra Cadet Women’s Epee (CDTWE) 55 2021-04-04
Kim, Byung Cadet Men’s Epee (CDTME) 15 2021-04-03
Lurvey, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 44 2021-04-03
Roytburd, Samuel Cadet Men’s Epee (CDTME) 61 2021-04-03
Pozovskiy, Mitchell Cadet Men’s Epee (CDTME) 63 2021-04-03
Zhang, Tina Tianyi Junior Women’s Epee (JNRWE) 10 2021-04-03
Roytburd, Samuel Junior Men’s Epee (JNRME) 47 E21 2021-04-04
Kim, Byung Junior Men’s Epee (JNRME) 57 2021-04-04
Pozovskiy, Mitchell Junior Men’s Epee (JNRME) 68 2021-04-04
Choe, Andrew Junior Men’s Epee (JNRME) 69 2021-04-04

Boston Fencing Club SYC Reg Opens 3/1

Name Event Place Rating Earned Date
Shchur, Grayson Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-03-26
Danilov, Artur Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 6 2021-03-26
Profis, Liora Youth 10 Women’s Epee (Y10WE) 2 2021-03-26
Rakhovski, Alexandra Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 1 2021-03-27
Kovalchuk, Erika Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 3 2021-03-27
Profis, Liora Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) 14 2021-03-27
Shchur, Landon Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2021-03-27
Iarikov, Nicholas Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 5 2021-03-27
Chimoskey, Finn Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 6 2021-03-27
Zaydman, Ethan Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 7 2021-03-27
Iarikov, Nicholas Youth 14 Men’s Epee (Y14ME) 20 2021-03-28
Zigalo, Elizabeth Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 8 2021-03-28
Rakhovski, Alexandra Youth 14 Women’s Epee (Y14WE) 11 2021-03-28

The Durkan Rooster RYC Reg Opens 1/4

Name Event Place Rating Earned Date
Nakas, Levent Youth 10 Men’s Epee (Y10ME) 1 2021-03-13
Nakas, Levent Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 3 2021-03-13

Boston Fencing Club RYC #1 - Reg Opens 9/21

Name Event Place Rating Earned Date
Dodin, Daniel Youth 10 Mixed Epee (Y10XE) 1 2020-10-30
Dodin, David Youth 12 Men’s Epee (Y12ME) 1 2020-10-31