Plymouth/Ann Arbor Fencing Academy

Download as CSV

National Championships and July Challenge (Summer Nationals)

Columbus, OH (Greater Columbus Convention Center) Add

108 entries by 62 club members

Name Event Status Date
Campbell, June Junior Women’s Foil (JNRWF) Sat, Jun 29
Elston, Sophia Division I Women’s Epee (DV1WE) Sat, Jun 29
Elston, Sophia Junior Women’s Epee (JNRWE) Sun, Jun 30
ATKINSON, JOSIAH Junior Men’s Foil (JNRMF) Sun, Jun 30
Shevchenko, Kostiantyn Junior Men’s Foil (JNRMF) Sun, Jun 30
Towne, Benjamin Junior Men’s Foil (JNRMF) Sun, Jun 30
VanOyen, Dominick Junior Men’s Foil (JNRMF) Sun, Jun 30
Kocab, Elizabeth Veteran 70 & Older Women’s Epee (V70WE) Mon, Jul 1
Aadhi, Hansika Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Campbell, June Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Dirkes, Catherine Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Harris, Parker Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Morse, Katherine Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Stone, Sydney Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Tan, Dorathy Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Xiong, Isabel Cadet Women’s Foil (CDTWF) Tue, Jul 2
Pienta, Chris Veteran 50-59 Men’s Epee (V50ME) Tue, Jul 2
Hayenga, Gary Veteran 60-69 Men’s Epee (V60ME) Tue, Jul 2
Karolak, Dale Veteran 60-69 Men’s Epee (V60ME) Tue, Jul 2
Schneider, Charles Veteran 70 & Older Men’s Epee (V70ME) Tue, Jul 2
Lee, Ian Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
Nazario, Dominic Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
Shevchenko, Kostiantyn Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
Tagore, Reyansh Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
VanOyen, Dominick Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
Wenger, Liam Cadet Men’s Foil (CDTMF) Tue, Jul 2
Elston, Sophia Division IA Women’s Epee (D1AWE) Denied Tue, Jul 2
McGrath, Polina Veteran 40-49 Women’s Foil (V40WF) Wed, Jul 3
Campbell, June Division IA Women’s Foil (D1AWF) Withdrawn Wed, Jul 3
Morse, Katherine Division IA Women’s Foil (D1AWF) Wed, Jul 3
ATKINSON, JOSIAH Division IA Men’s Foil (D1AMF) Denied Thu, Jul 4
VanOyen, Dominick Division IA Men’s Foil (D1AMF) Thu, Jul 4
Hayenga, Gary Veteran 60-69 Men’s Foil (V60MF) Thu, Jul 4
Karolak, Dale Veteran 60-69 Men’s Foil (V60MF) Thu, Jul 4
Kim, Ethan Veteran 50-59 Men’s Foil (V50MF) Thu, Jul 4
Aadhi, Hansika Division II Women’s Foil (DV2WF) Thu, Jul 4
Campbell, June Division II Women’s Foil (DV2WF) Thu, Jul 4
Morse, Katherine Division II Women’s Foil (DV2WF) Thu, Jul 4
Aadhi, Hansika Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Adler, Zoe Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Dirkes, Catherine Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Harris, Parker Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Huang, Natalie Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Knapp, Isabella Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Martin, Sloan Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Morse, Katherine Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Stone, Sydney Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Tan, Dorathy Youth 14 Women’s Foil (Y14WF) Fri, Jul 5
Chavez, Beatrix Youth 12 Women’s Epee (Y12WE) Fri, Jul 5
Lu, Alex Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Shevchenko, Kostiantyn Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Tagore, Reyansh Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Varre, Rishi Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Wenger, Liam Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Wenger, Rowan Youth 14 Men’s Foil (Y14MF) Fri, Jul 5
Asgarally, Anthony Division II Men’s Epee (DV2ME) Fri, Jul 5
Dalton, Matthew Division II Men’s Epee (DV2ME) Fri, Jul 5
Aadhi, Hansika Division III Women’s Foil (DV3WF) Sat, Jul 6
Campbell, June Division III Women’s Foil (DV3WF) Sat, Jul 6
Harris, Parker Division III Women’s Foil (DV3WF) Sat, Jul 6
Xiong, Isabel Division III Women’s Foil (DV3WF) Sat, Jul 6
Asgarally, Anthony Division II Men’s Saber (DV2MS) Sat, Jul 6
Alva, Anmol Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
DeBord, Beckett Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
Lu, Alex Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
McGrath, Milo Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
Tagore, Ayansh Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
TAN, Charlie Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
Thekkel, Jonathan Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
Wenger, Rowan Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
Xue, Lucas Youth 12 Men’s Foil (Y12MF) Sat, Jul 6
ATKINSON, JOSIAH Division II Men’s Foil (DV2MF) Sun, Jul 7
Bone, Porter Division II Men’s Foil (DV2MF) Withdrawn Sun, Jul 7
Nazario, Dominic Division II Men’s Foil (DV2MF) Sun, Jul 7
Towne, Benjamin Division II Men’s Foil (DV2MF) Sun, Jul 7
VanOyen, Dominick Division II Men’s Foil (DV2MF) Sun, Jul 7
Kress, Elias Youth 10 Men’s Foil (Y10MF) Sun, Jul 7
LaLonde, Oscar Youth 10 Men’s Foil (Y10MF) Sun, Jul 7
Sussman, Gabriel Youth 10 Men’s Foil (Y10MF) Sun, Jul 7
TAN, Charlie Youth 10 Men’s Foil (Y10MF) Sun, Jul 7
Bell, Blake Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Chavez, Beatrix Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Esmonde-White, Daphne Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Evola, Samantha Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Huang, Natalie Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Kim, Gia Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Knapp, Isabella Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
LaLonde, Beatrice Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Lee, Eun-Hae Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Lynch, Kathryn Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Martin, Sloan Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Welter, Gemma Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Yarlagadda, Smaya Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
Zhou, Jolena Youth 12 Women’s Foil (Y12WF) Sun, Jul 7
ATKINSON, JOSIAH Division III Men’s Foil (DV3MF) Mon, Jul 8
Nazario, Dominic Division III Men’s Foil (DV3MF) Mon, Jul 8
Towne, Benjamin Division III Men’s Foil (DV3MF) Mon, Jul 8
VanOyen, Dominick Division III Men’s Foil (DV3MF) Mon, Jul 8
yee, michael Division III Men’s Foil (DV3MF) Mon, Jul 8
Briones, LilliBelle Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Evola, Ellie Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Hewitt, Madison Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Ianni, Isabel Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Kim, Gia Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
LaLonde, Beatrice Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Lee, Eun-Hae Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Li, Claire Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Welter, Gemma Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Xu, Scarlett Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8
Yu, Reecy Youth 10 Women’s Foil (Y10WF) Mon, Jul 8